Niewątpliwie, każda część naszego ciała zasługuje na uwagę i odpowiednią pielęgnację, ale w praktyce jest czasem nieco inaczej, ponieważ brakuje nam czasu na różnorodne zabiegi i pomijamy najczęściej te fragmenty, które na ogół są mało widoczne. Do klasycznych żartów przeszło już to, że kobiety z lenistwa nie depilują nóg w okresie zimowym, ale jak się okazuje — jest dużo więcej takich pomijanych miejsc.
Zima jednak kiedyś się kończy, a wraz z nadejściem wiosny ubieramy krótsze spódnice, sukienki, ale również buty z odsłoniętymi palcami i piętami i wtedy z przerażeniem dochodzimy do wniosku, że nasze paznokcie u nóg nie wyglądają zbyt dobrze, a popękane pięty odstraszają swoim widokiem. Tak jednak zazwyczaj jest, kiedy przez kilka miesięcy zapominamy o prawidłowej pielęgnacji.
Wtedy pozostaje nam właściwie jeden ratunek — pomalować nieestetyczną płytkę paznokcia intensywnym lakierem i problem z głowy. Nie jest to jednak rozwiązanie najlepsze, bo w efekcie maskujemy jedynie niezbyt ładny wygląd paznokci, a problem leży przecież dużo głębiej. Nie ma zatem lepszego rozwiązania, niż dbać o swoje stopy właściwie przez cały rok, bo wtedy wiosna na pewno nas nie zaskoczy.
Jak to zrobić? Otóż, możemy samodzielnie polerować płytkę paznokcia, odsuwać narastające skórki, piłować, obcinać, malować paznokcie, a także odżywiać całe stopy. Z doświadczenia jednak wiemy, że takie drobiazgi spychane są zazwyczaj na margines, bo są do zrobienia rzeczy ważniejsze. A wieczorem jest już za późno, jesteśmy zmęczone i odkładamy zabieg na następny dzień, i tak w nieskończoność.
Na szczęście jest jednak dużo lepszy i wygodniejszy sposób, a mianowicie wizyta u kosmetyczki, która wykona profesjonalny pedicure szybko i bezboleśnie, a nasze stopy odzyskają zdrowy i świeży wygląd i już nie będziemy musieli ich ukrywać przed wzrokiem innych osób.
Taka jedwabiście gładka skóra stóp nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, ponieważ w dzisiejszych czasach również mężczyźni coraz częściej o siebie dbają i poddają się podobnym zabiegom upiększającym. W końcu ładny wygląd jest podstawą dobrego samopoczucia i pewności siebie, a co za tym idzie — pedicure jest odpowiednim zabiegiem nie tylko dla płci pięknej, ale właściwie dla każdego, kto chce wyglądać atrakcyjnie.
Mylnie uważa się, że to babski zabieg, ponieważ wbrew pozorom nie chodzi w nim wyłącznie o pomalowanie paznokci lakierem. Oczywiście, pielęgnacja może się tym zakończyć, ale kolorowy lakier nie jest elementem obowiązkowym.
Każdy pedicure rozpoczyna się bowiem od kąpieli nóg w specjalnej soli, która zmiękcza skórę i przygotowuje nasze stopy do dalszych części zabiegu. Kąpiel jest niezwykle przyjemna i relaksacyjna, ponieważ stopy wkładamy do specjalnej, elektrycznej miski, która lekko masuje zmęczone podeszwy.
Po takim przygotowaniu nadchodzi chwila kiedy cały zrogowaciały naskórek z powierzchni pięt oraz palców zostanie usunięty za pomocą specjalnej frezarki, a następnie wszystkie skórki narastające na powierzchni paznokcia będą odsunięte.
Tak oczyszczone stopy są już jedwabiście gładkie i miłe w dotyku, ale dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, najczęściej stosuje się również peeling, za sprawą jakiego pozbędziemy się nawet najmniejszych wysuszonych skórek.
Teraz nasze stopy są już tak delikatne, jak skóra niemowlaka, ale niestety ciągle mało odżywione. W kolejnym kroku zostanie zatem nałożona odżywczo-nawilżająca maska lub krem, który może być rozprowadzany podczas delikatnego masażu stóp, będącego idealnym i przyjemnym dopełnieniem całego zabiegu.
I właściwie zabieg dobiega już końca, ale osoby, które czują jakiś niedosyt, mogą się zdecydować na przykład na stylizację paznokci metodą tradycyjną, żelową lub hybrydową, bo to spotęguje końcowy efekt i sprawi, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie będziemy musiały martwić się o ich idealny wygląd. A po upływie tego czasu, pora zgłosić się na kolejną wizytę i powtórzyć zabieg, bo wyłącznie jego regularne stosowanie jest gwarancją idealnego wyglądu.
Delikatne i zadbane stopy to prawdziwy powód do dumy, chociaż wymagający również kilkudziesięciu minut cierpliwości. Na szczęście nie musimy samodzielnie wykonywać całej pielęgnacji, bo za niewielkie pieniądze naszymi stopami zajmie się profesjonalna kosmetyczka, która dysponuje nie tylko odpowiednim sprzętem i kosmetykami, ale również wiedzą i umiejętnościami.