Jeżeli planujesz zrzucić kilka kilogramów, a może po prostu zacząć zdrowo się odżywiać, to znalezienie odpowiedniego dietetyka będzie pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.
Odchudzanie na własną rękę bardzo często kończy się niepowodzenie. Przyczyną tego stanu rzeczy są: nieodpowiednio dobrana dieta oraz niekonsekwencja w odchudzaniu. Skutkuje to efektem jojo. Możesz tego uniknąć uzyskując poradę dietetyka. Specjalista pomoże wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zaplanuje również indywidualny program odchudzający. Tego typu praktyki pozwolą dobrać właściwą dietę uwzględniającą twój plan dnia czy gusta smakowe. Zdrowy posiłek nie zawsze musi wiązać się z poświęcaniem mu dużej ilości czasu na jego przygotowanie. Zdrowa dieta nie musi być też niesmaczna. A przy tym możesz schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób.
Dietetyk przypomni ci także, o zachowaniu umiaru. Wolny proces odchudzania zapewni dłuższe efekty. Nauczy cię to zbilansowanej diety bez używania suplementów. Dobrze, gdy w skład zdrowej diety wchodzą naturalne produkty w postaci warzyw i owoców sezonowych. Dobry dietetyk udzieli ci porad w przypadku niedowagi, żywienia podczas ciąży i chorób. Pomoże ci także, jeśli masz problem z cholesterolem lub podwyższonym ciśnieniem, Odchudzanie nie musi być głodówką a dieta niesmaczna.